Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą
Psychoterapia indywidualna dorosłych
Obszary skuteczności psychoterapii obejmują m. in. zaburzenia nastroju, zaburzenia lękowe, zaburzenia osobowości, zaburzenia jedzenia, trudności w bliskich relacjach, trudności w relacjach społecznych, niepewność samooceny oraz kryzysy rozwojowe.
Psychoterapia zazwyczaj ukierunkowana jest nie tylko na złagodzenie objawów, ale i lepsze rozumienie siebie samego, zwiększenie poczucia sprawstwa w swoim życiu, nabycia umiejętności radzenia sobie z emocjami, poczucia spójności swojej tożsamości, zdolności do miłości, pracy i ogólnego poczucia dobrostanu.
Psychoterapia prowadzona w podejściu psychodynamicznym i systemowym jest zazwyczaj procesem długotrwałym i angażującym. Spotkania odbywają się przeważnie 1 raz w tygodniu i trwają 45-50 minut.
Specjaliści pracujący indywidualnie z osobami dorosłymi:
Psychoterapia par
Obszary pracy obejmują m.in. pracę nad komunikacją w związku, lepsze wzajemne zrozumienie czy kryzysy związane z etapami rozwoju pary. Terapia wymaga zgody i zaangażowania obu partnerów. Terapia możliwa jest zarówno, gdy para chce pracować nad poprawą jakości swojej relacji, jak i rozstaniem się.
Spotkania w zależności od podejścia terapeutycznego oraz potrzeb pary trwają 50- 90 minut i odbywają się co 1-4 tygodnie.
Specjaliści pracujący z parami:
Psychoterapia rodzin
W związku z tym terapia rodziny może być pomocna wobec różnych trudności dotykających rodzinę. Jest wspólną refleksją członków rodziny i terapeutów nad wzorcami zachowań w rodzinie, które rodzinie służą, lub utrudniają jej funkcjonowanie.
Terapia rodziny prowadzona jest przed dwoje terapeutów. Terapia rodziny wymaga zgody i zaangażowania wszystkich jej członków. Spotkania odbywają się z częstotliwością 1 raz w miesiącu.
Specjaliści pracujący z rodzinami:
Psychoterapia dzieci
Specjaliści pracujący z dziećmi:
Psychoterapia młodzieży
Specjaliści pracujący z młodzieżą:
Konsultacje psychologiczne
Specjaliści prowadzący konsultacje psychologiczne:
Konsultacje rodzicielskie
Specjaliści prowadzący konsultacje rodzicielskie:
Jak się umówić na terapię?
Zgłoszenia na terapię prosimy kierować bezpośrednio do terapeutów zespołu ośrodka.
Formy kontaktu dostępne są w zakładce każdego z terapeutów (email, telefon, rejestracja online). Prowadzimy również konsultacje i terapię online.
Terminy, częstotliwość spotkań oraz cennik ustalane są indywidualnie.
Podjęcie terapii poprzedza zawsze kilka sesji konsultacyjnych (ok. 1-5), w trakcie których osoba zgłaszająca się na psychoterapię przedstawia swoje trudności, potrzeby i oczekiwania, a terapeuta określa, czy i w jaki sposób jest w stanie mu pomóc oraz przybliża swój sposób pracy.
Jeśli obie strony decydują się na współpracę, zawierany jest kontrakt określający indywidualne cele terapii oraz ramy współpracy (częstotliwość spotkań, warunki płatności, orientacyjną długość trwania terapii etc.).
Zachęcamy do zapoznania się z opisem każdego z terapeutów oraz podejść, w jakich każdy z nich pracuje.